Dažymas „metalik“ efektu

Darbas su „metalik“ efekto milteliniais dažais reikalauja tikslumo. Būtina laikytis tam tikrų nurodymų. Labai svarbu palaikyti ryšį ne tik tarp miltelinių dažų pardavėjo ir vartotojo, bet ir tarp gamintojo ir vartotojo, kad būtų pasiektas pats geriausias dažymo rezultatas.

Rekomendacijos dažant „metalik“ efekto milteliniais dažais:
SPALVOSNUKRYPIMAI
Milteliniai dažai sukurti ir pagaminti taip, kad atitiktų spalvyno (RAL, Pantone, NCS ar kt.) spalvų standartą. Nežiūrint  privalomos kokybės kontrolės gamybos metu, negalima garantuoti visų gamybos partijų vienodumo. Todėl esant pageidavimui, tiksliam spalvos efekto įvertinimui gamintojas gali pateikti kiekvienos gamybos partijos pavyzdžius. Partijų vienodumas yra lyginamas milteliniams dažams be metalik efekto. Spalvos nukrypimai tarp dviejų partijų produkcijos, priklausomai nuo spalvos, gali būti su šviesesniu atspalviu vidutiniškai 1-2 Delta E, su tamsesniu atspalviu – žymiai didesnis. Tačiau spalvos rezultatui įtakos turi ir pats dažymo procesas bei įranga, kurie į aukščiau pateikiamas reikšmes neįskaičiuoti. Įvertinimai pagal automobilių pramonės standartus nėra leistini. Prieš dažymo procesą turi būti atliekamas priimtinumo testas, naudojant realų dažymo objektą.Spalvos efekto kitimas, ypač tas, kuris atsiranda dėl pakartotinai naudojamų dažų dalies, turi būti nustatomas pagal tolerancijos pavyzdžius. Kad eliminuoti spalvos skirtumus, kurie atsiranda dėl dažymo įrangos, reikia atlikti visą dažymą ta pačia dažymo įranga, pageidautina be pertraukų ir su ta pačia antrą kartą naudojamų dažų dalimi (pageidautina 30%).
 
Dažant rankiniu būdu, spalva gali skirtis dėl nevienodo dangos storio. Todėl, atsižvelgiant į spalvą ir efektą, rankinis dažymas turi būti pritaikytas automatiniam procesui. Labai svarbus faktorius yra dangos storis , kuris irgi gali duoti spalvos ir efekto nukrypimus.

Spalvos/efekto svyravimai, būdingi „metalik“ efekto dangoms, pirmiausiai priklauso nuo „metalik“ pigmento turinio. Dažniausiai naudojamos smulkios „metalik“ pigmento (aliuminio) dalelės. Metalinį efektą ir spalvą lemia šių dalelių išsidėstymas. Patirtis parodė, kad bet kuris dažymo proceso parametras gali turėti įtakos dalelių išsidėstymui ir, tuo pačiu, spalvai/efektui. Todėl labai svarbu, kad per visą dažymo procesą įrangos nustatymai nebūtų keičiami. Taip pat reikėtų vengti vienam dideliam dažymo užsakymui naudoti keletą dažymo įrenginių, o jei tai neišvengiama- atlikti eilę identiškumo testų ir suderinti įrenginius. Būtina atlikti atskirus testus ir įvertinti spalvos nukrypimus dėl specifinės komponentų geometrijos.
PAKARTOTINISMILTELINIŲ DAŽŲ NAUDOJIMAS
Pageidaujamo spalvos/efekto gavimui, dažytojui labai svarbu teisingai nustatyti naujų ir pakartotinai naudojamų miltelinių dažų santykį bei jį išlaikyti nepakitusį per visą dažymo procesą – ne mažesnį nei 70%. Nepatartina didinti pakartotinai naudojamų dažų kiekio. Kadangi ne visi „metalik“ efekto milteliniai dažai turi savyje pakartotinai naudojimų dažų, naujų dažų dalis turi būti nustatoma, naudojant viršutinės ir apatinės tolerancijos pavyzdžius. Rekomenduojame atlikti galutinį spalvos kokybės testą.
DAŽYMO ĮRANGA
Skirtinga miltelinių dažų purškimo įranga ir parametrai dažnai duoda skirtingus rezultatus. Labai svarbu dirbti su purkštukais, skirtais „metalik“ efekto milteliniams dažams. Miltelinių dažų įžeminimas ir įkrovimas turi būti nuolat stebimi. Dažų transportavimo žarnos valymas ir miltelių likučių pašalinimas nuo purškimo pistoleto bei kabinos irgi turi būti nuolat kontroliuojami. Dažymas milteliniais dažais turi būti atliekamas tik iš dažų fluidizacijos talpos. Kadangi „metalik“efekto dažai jautresni antrą kartą naudojamų dažų santykiui, jis turi būti palaikomas 30% nuo pat dažymo pradžios.
ĮKROVIMAS
Tik labai nedaug miltelinių dažų tinka dažymui tribo principu. Tinkamumą reikia nustatyti prieš pradedant dažyti. Dėl skirtingų kintančių metalik efekto dalelių charakteristikų, ne visos metalinės dalelės pasiekia dažomą objektą. Tai gali įtakoti spalvos/efekto nukrypimą. Keitimas iš elektrostatinio į tribostatinį neleidžiamas. Atliekant miltelinį dažymą labai svarbu palaikyti miltelinių dažų švarą, kad išvengti trumpo jungimo dažymo pistolete. Dar kartą pabrėžiame, kad labai svarbu nuolat stebėti miltelių dažų įkrovimą.
ĮŽEMINIMAS
Dirbant su metalik milteliniais dažais, labai svarbu gerai įžeminti dažymo įrangą bei dažomą objektą. Tai turi didelės įtakos spalvos/efekto kokybei.
DANGOS ILGAAMŽIŠKUMAS
Dangos ilgaamžiškumą lemia padengimo sistema vienu ar dviem sluoksniais. Miltelinės dangos ilgaamžiškumas priklauso nuo paties produkto, todėl mes rekomenduojame prieš dengiant pasikonsultuoti su gamintoju, atsižvelgiant į specialius reikalavimus, tokius kaip atsparumas naudojimui ir įbrėžimams, valymo rekomendacijos, spalvos atsparumas, cheminis atsparumas.Gamintojui reikalinga pilna informacija apie tai, kokie reikalavimai keliami dangai tam, kad jis galėtų duoti kvalifikuotą patarimą. Šiai informacijai priskiriamos žinios apie tai, su kokiom medžiagom kontaktuos nudažytas objektas. Jeigu cheminė įtaka nežinoma, yra galimybė organizuoti konsultacijas su miltelinių dažų gamintoju bei atlikti testus. Gali atsirasti būtinybė nuvalyti viršutinį sluoksnį ir uždėti barjerinį sluoksnį, kuris neleistų pasikeisti viršutinio sluoksnio spalvai/efektui. Prašome atkreipti dėmesį į dviejų sluoksnių apsauginius parametrus.
VALYMAS
„Metalik“ efekto milteliniais dažais padengti gaminiai turi būti valomi reguliariai ir dar papildomai, kai susitepa. Patariama laikytis gamintojo nurodymų, remiantis valymo rekomendacijomis.
BENDROS REKOMENDACIJOS
Jeigu abi gaminio pusės turi būti padengtos milteliniais dažais, tai ta pusė, kuri bus daugiau matoma, turi būti dažoma paskiausiai. Pakabinamų sienų panelės turi būti įmontuotos prieš dažant, ir visos panelės turi būti dažomos vienodai – arba horizontaliai, arba vertikaliai, tam kad pasiekti vienodą spalvą/efektą. Reikėtų vengti kaitinimo periodo pasikeitimų: skirtingo sienelių storio gaminiai negali būti dažomi vienu metu. Prašome laikytis miltelinių dažų instrukcijos lapelio reikalavimų.
1_6817-e401616ab89eebe3f8f6e0e6d7d397a9.jpg
2_6257-f7de980fcdda1cd82405fcbb19858772.jpeg
3_6411-b4e62e5de6a38c71f694883b50107701.jpg
4_1367-8532385ce4eeab90c7a5f4dd979900e0.JPG
5_4612-ee025b9cff2ed9ac313f0d48931aaac1.jpg
6_4689-8c7ace8eba5b63f7dd6afba3a8749113.jpg
7_6420-d294dd09b95ce52cfe14cab0bb6936af.jpg

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies).

Sutinku